مدیر ERP شرکت برناباطری و پرستیزلند:

سیستم مطابق با انتظار مشتری

 با اجرای این سیستم، امنیت اطلاعات ارتقا یافته و تمرکز اطلاعاتی مجموعه شرکت ها با جامعیت فرآیندها پیوند خورده است.
دنیای اقتصاد: اهمیت انتخاب نرم افزار و تأمین کننده مناسب برای کارشناسان این حوزه تا حدی است که می توان آن را گلوگاه اجرا و پیاده سازی این نظام جامع مدیریتی دانست. در این میان، توجه به سه فاکتور امنیت، پوشش فرآیندی و انعطاف پذیری و در کنار آن پشتیبانی همه جانبه شرکت مجری می تواند کار را تا حدی آسانتر سازد. گفتگوی ما با مهندس علی ناظم زاده هرندی، مدیر ERP دو هلدینگ پرستیزلند ایران و برنا باطری از این موارد حکایت می کند.

 

دنیای اقتصاد: به عنوان متصدی انتخاب نرم افزار، چه مراحلی را طی نمودید و چه معیارهایی را در انتخاب تأمین کننده مد نظر داشتید؟
ما از سال 1393 طبق برنامه ریزی قبلی، سعی کردیم تا نرم افزار و محصولاتی که در بازار هستند را رصد نموده و بر اساس معیارهای خود نرم افزار مناسب را انتخاب کنیم. معیارهایی که از نظر ما شاخصه های یک ERP مناسب است شامل پوشش کلیه فرآیندهای سازمان، پشتیبانی مطلوب، انعطاف پذیری در پذیرش پیشنهادات و درخواست های سازمان بود که در واقع الزامات اصلی برای ورود به این سیستم مدیریتی می باشند. بر این اساس به دنبال شرکتی بودیم که وقتی در این حوزه وارد می شویم بتواند همگام و همسو با ما به عنوان یار و یاور در کنار مجموعه قرار گیرد و در استقرار این سیستم همکاری نماید. پس از بررسی پنج شرکت و ارزیابی دقیق آنها، در نهایت بهکو را به عنوان مجری پروژه خود انتخاب کردیم.
دنیای اقتصاد: در استقرار یک سیستم ERP چه نکاتی حائز اهمیت است که بر موفقیت، شکست یا دستاوردهای آن تأثیرگذار هستند؟
به اعتقاد بنده مجری استقرار سیستم ERP باید به گونه ای عمل نماید که مشتری بتواند با اتکا به توانمندی های وی، درگیری ها و مشکلات خود در زمینه اجرای سیستم را پشت سرگذارد. همچنین پشتیبانی در استقرار نیز بسیار حائز اهمیت است. این پشتیبانی باید به موقع، پوشش دهنده و راضی کننده بوده و سطح رضایتمندی را بالا ببرد. موفقیت پروژه تا حد زیادی به شناخت مجری از واقعیت های شرکت مشتری بستگی دارد. پس از شناخت دنیای واقعی مشتری، و نیز توانمند بودن نرم افزار، همکاری کلیه عوامل درگیر در استقرار و پیاده سازی این سیستم بسیار اهمیت دارد.
یکی از عوامل کلیدی موفقیت پروژه در مجموعه های ما این بوده است که علاوه بر برگزاری آموزش های پیش از استقرار، ورک شاپ نیز داشتیم و حتی چند روز به صورت همزمان و یکپارچه مانورهای آموزشی برگزار شد یعنی قبل از استقرار نهایی، همه کاربران با سیستم به صورت واقعی و با داده های آزمایشی تمام وقت کار کردند تا هم تسلط آنها به سیستم بالا برود و هم مشکلات آن آشکار گردد. دوران مراقبت بسیار خوبی را نیز با کمک شرکت بهکو پشت سرگذاشتیم و یک تست فشار بر روی نرم افزار پیش از استقرار و مرحله بهره-برداری انجام دادیم که آن نیز موفق بود.
دنیای اقتصاد: نقاط قوت و ضعف شرکت بهکو از دیدگاه شما چه بوده ند؟
شرکت بهکو یک شرکت چابک است و منابع انسانی این شرکت دارای توانمندی و دانش لازم می باشند. علاوه بر امکانات و جامعیت نرم افزار، استقرار تخصصی همراه با زمانبندی های دقیق از ویژگی های برجسته این شرکت است. شرکت بهکو در حال توسعه همه جانبه است و این خود نقطه اتکا و امیدواری است.

دنیای اقتصاد: استقرار ERP در مجموعه های شما چه ارزش هایی را برایتان ایجاد نموده است؟
مسئله ای که حائز اهمیت است وجود امنیت در کنار جامعیت و به علاوه همه اینها، رضایتمندی در سطح مدیران شرکت های مجموعه ما است که این سیستم در آنها استقرار یافته است.
با اجرای این سیستم، امنیت اطلاعات افزایش یافته و تمرکز اطلاعاتی مجموعه شرکت ها با جامعیت فرآیندها پیوند خورده است. تنوع فعالیت در شرکت های زیرمجموعه دو هلدینگ ما زیاد می باشد. به عنوان مثال شرکت برناباطری تولیدی است و اصفهان سیتی سنتر و شهرک سلامت کاملا خدماتی هستند ولی با این تنوع ما به کمک بهکو توانستیم نیازهای این مجموعه ها را شناسایی و پس از طراحی فرآیندها، نرم افزار را در همه حوزه ها و به صورت یکپارچه پیاده سازی نماییم.

دنیای اقتصاد: باتوجه به پراکندگی جغرافیایی مجموعه های شما، ارتباطات اطلاعاتی را چگونه پوشش می دهید؟
ما توانستیم با توجه به تعدد شرکت های مختلف خود و پراکندگی جغرافیایی، تمرکز اطلاعات را ایجاد نماییم. این امر با معماری درست زیرساخت و شبکه آغاز شد به نحوی که شهرک سلامت، اصفهان سیتی سنتر، برناباطری و مجموعه فدک هرکدام اپلیکیشن سرورهای مختص خودشان را دارند که با امنیت و سرعت قابل قبول به کاربران خود سرویس می دهند و در عین حال با دیتا سنتر اصلی که در دفتر مرکزی قرار دارد، ارتباط دارند. ما سرورهای پشتیبانی خود را نیز در همان شرکت ها مستقرکردیم، تا قطعی ارتباط داخلی بوجود نیاید.

اطلاعات تماس

  • آدرس دفترمرکزی:اصفهان، خیابان سهروردی، ساختمان کاژه، طبقه ششم

تلفن: ۳۷۷۸۱۴۱۵-۰۳۱ و ۳۷۷۸۴۸۴۹-۰۳۱

  • آدرس دفتر تهران:  بلوار نلسون ماندلا(جردن)، خیابان عاطفی شرقی، پلاک ۲۸، طبقه دوم، واحدهای ۴ و ۶

 تلفن: ۲۲۶۶۳۵۳۹-۰۲۱ و تلفکس: ۲۲۶۶۸۱۹۴-۰۲۱

  • این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

خبرنامه بهکو

تمامی حقوق برای شرکت بهکو محفوظ است.