پنج مهارتی که هر کارآفرین موفق باید در آن ماهر شود

درحالی که بحث بر سر اینکه آیا یک کارآفرین همین گونه به دنیا آمده یا ساخته شده است، شدت گرفته، یک چیز نمیتواند مورد بحث قرار گیرد: کسب مهارت های خاص میتواند به شما کمک کند تا یک کارآفرین بهتری شوید. اینکه اکنون شما در مهارتهای زیر بسیار ماهر هستید یا میتوانید از تعدادی نشانگرها استفاده کنید، حوزه هائی هستندکه شما برای موفقیت باید روی آن متمرکز شوید.

 1.ارتباطات. زمانی که شما یک خویش فرما هستید ممکن است فکر کنید که ارتباطات به دلیل اینکه کارمندی ندارید تا با او ارتباط برقرارکنید، اهمیت کمتری دارد. اما شما هنوز باید خطوط واضح ارتباطی را با مشتریان خود از طریق ایمیل و تلفن حفظ کرده و همچنین اطمینان حاصل کنید که پیامهائی که از طریق وب سایت و پروفایل های رسانه اجتماعی میفرستید همان است که شما میخواهید.
اگر شما کارمند دارید، ارتباطات بسایر مهمتر خواهد بود. مهارتهای ضعیف ارتباطی میتواند منجر به بهره وری کمتر کارمندان شود، همچنین باعث کاهش روحیه آنها و فرصتی برای داشتن اشتباهات بیشتر در صورت عدم درک دستورالعمل ها خواهد شد.
نکاتی برای بهبود: حتی اگر شما یک ارتباط برقرار کننده ماهر نیستید، توجه به اینکه افراد چگونه نسبت به شما واکنش نشان میدهند، می تواند به شما سرنخ هائی دهد که چگونه به خوبی به آنها دست یابید. آیا هر موقع که صحبت می کنید به نظر میرسد که مخاطب گیج شده است؟ اگر در فردی که با او صحبت میکنید چنین حسی ایجاد میشود، به او فرصت بدهید تا از شما بپرسد و توضیح بخواهد.
2.علامت تجاری گرفتن(کاری یا شخصی). اگر شما تلاش میکنید تا کار خود را عنوان تجاری بدهید یا به دنبال این هستیدکه خود را به عنوان یک متخصص در صنعتتان نشان دهید، دانستن اینکه چگونه به صورت آنلاین  کاری را انجام دهید، برای موفقیت شما ضروری است.
عنوان تجاری گرفتن با فعال بودن در رسانه اجتماعی شروع میشود و از طریق انتشار محتوی و اینکه آیا وب سایت شما فعال یا غیرفعال باشد شکل میگیرد. هشیار باشید که محتوی ضعیف میتواند منجر به برند منفی شود. مهم است بدانید چگونه محتوی و منابع را آنطور که مخاطبان مورد هدفتان میخواهند ارائه دهید و آنها آنرا ارزشمند خواهند یافت.
نکاتی برای بهبود  :آیا نویسنده نبودن یا احساس مشابه رسانه جمعی داشتن خیلی سخت است؟ مسئله را به بخشهای کوچکتر تقسیم کنید. با نوشتن پستی در وبلاگ در یک هفته شروع کنید، یا اینکه از یک نویسنده بخواهید تا این کار را برایتان انجام دهد. در حالی که اعتماد به نفس کسب میکنید، اوج گرفته و طرفداران و ترافیک شبکه را تقویت میکنید.
این مقاله ها منابع جالبی را معرفی کرده اند مانند" 5 راه برای ایجاد برندتان در کوتاه مدت" و "دستورالعمل مشخص برای بازاریابی کسب و کار به صورت آنلاین".
3.فروش.ممکن است که شما توسط افراد فروشنده شناخته نشوید اما واقعیت این است که اگر شما یک کار تجاری را اداره میکنید، درگیر فروش هستید. ممکن است یک تیم فروش داشته باشید که تمام فروش های شرکتتان را انجام میدهد اما هر زمان که شما میزان رشد کارتان را ارائه می دهید، با یک فروشنده مذاکره میکنید، یا حتی زمانی که فقط یک نفر را متقاعد میکنید تا هر کاری انجام دهد، شما وارد مهارتهای فروش شده اید.
نکاتی برای بهبود: در اینجا راهکارهای بسیاری برای فروش بدون فروش وجود دارد. در مورد مکالماتی که با مشتریان بالقوه خود دارید فکر کنید. آنهائی که به فروش رسیده اند احتمالا برایشان ایجاد تمایل برای خرید در مشتری از شما سختتر نبوده است. آنها احتمالا بر کمک به مشتری بالقوه متمرکز شده اند تا راه حلی برای مشکل بیابند.اگر شما به جای فروش بر کمک کردن متمرکز شوید ، در مورد فرایند فروش اطمینان بیشتری داشته و فروش بیشتری هم خواهید داشت.
4.استراتژی. تفکر درمورد وجه "همین حالا" کارتان آسان است به دلیل اینکه مشاهده نتایج آسان است. اما تصویر بزرگتر، چالش ها و اهداف بلندمدت تر چگونه است؟ اغلب چگونه به آنها فکر میکنید؟
بدون یک نگاه دائم بر استراتژی کارتان و ارزیابی ماهرانه از آن استراتژی در رابطه با صنعت و رقابتتان، شما نمیتوانید امیدوار باشید که با گذشت زمان رشد کرده و رقابت خود را در بازار حفظ میکنید.
نکاتی برای بهبود: زمان صرف کنید تا به سادگی در مورد آنچه برای کار خود میخواهید رویاپردازی کنید. دوست دارید به کجا برسید؟ دیدگاهتان برای آن چیست؟ اکنون چگونه میتوانید به آنجا برسید؟ اهدافتان را تنظیم کنید و سپس یک طرح قابل اجرا برای آن تهیه کنید تا آنها را به واقعیت برساند. اهدافتان را فراموش نکنید. هرکاری که انجام میدهید آنها را در مرکز و پیشرو قرار دهید.
5.امور مالی. در حالی که لازم نیست تا شما برای اداره یک کار موفق حسابدار قسم خورده باشید، اما شما باید درک خوبی از امور مالی، سودهای سهام، نقدینگی و سرمایه گذاری داشته باشید. هرچه قدر که با تمام این اعداد و ارقام راحت تر باشید، مطمئن تر خواهید بود و تصمیمات بهتری خواهید گرفت.
اگرشما یک حسابدار برای رسیدگی به پردازش اعمال ریاضی دارید، فوق العاده است، اما از آن به عنوان عصا استفاده نکنید تا شما را از فرو رفتن نجات دهد بلکه درک واقعی از اینکه پولتان کجا میرود داشته باشید. این وظیفه شماست تا هزینه ها را کنترل و بازدهی را بهینه کرده و روشهائی برای رشد سود سهام بیابید.
نکاتی برای بهبود: با صرف وقت بر سیستمهای حسابداری خود شروع کنید. شما میتوانید چیز های زیادی را از گزارش در مورد سود و زیان، متوسط سود سهام مشتری و هزینه ها یاد بگیرید. ابزاری که بتواند به شما کمک کند تا سود سهام  هزینه های خود را متصور کنید، به صورت خاصی کمک کننده است. (من از حسابداری Godaddy استفاده کردم و خیلی مفید بود).

Five Skills Every Successful Entrepreneur Must Master  

 منبع: Entrepreneur

اطلاعات تماس

  • آدرس دفترمرکزی:اصفهان، بلوار بوستان ملت، نبش کوچه  باغ به، پلاک 136، طبقه سوم
  • آدرس دفتر تهران:خیابان سهروردی شمالی،خیابان خرمشهر، پلاک 38  طبقه چهارم واحد شمالی و جنوبی
  • 031-36282741-2
  • این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

خبرنامه بهکو

تمامی حقوق برای شرکت بهکو محفوظ است.