شش تغییری که امروزه سازمان ها باید به وجود بیاورند

در چشم انداز رقابتی امروز لازم است شرکت ها کار آمد باشند یا کار خود را رها کنند. گفته شده است شرکت هائی که به روش های خود چسبیده اند اغلب فرصت رشد کردن را از دست می دهند. در اینجا مواردی وجود دارد که اگر من امروز کار تجاری شما را به عهده بگیرم ،آنها را انجام میدهم:

1. بازنگری. بازنگری سالیانه از عملکرد کارکنان را حذف و بازنگری های منظم تری را به جای آن قرار خواهم داد، به این ترتیب مدیرانم را مسئول تر و متعهدتر می کنم. اگر من فقط سالی یکبار عملکرد کارکنانم را ارزیابی نمایم، فرصت های بسیاری را برای پیشرفت از دست داده ام و سازمان نیز وقت و منابع غیر ضروری را صرف افراد در حال کار نموده است. من از مدیرانم می خواهم تا توانمند شده و برای پیشرفت افرادشان مسئول باشند.
2.جلسات. از رفتن به هر جلسه ای که در آن در رابطه با مواردی بحث می شود که تاثیری مهمی بر نتایج سازمان ندارد، خودداری کنیم. ما در جلسات زیادی شرکت می کنیم در حالی که اکثر آنها هدف یا دستور مشخصی ندارند. اگر من در حال اداره یک سازمان بودم، دقیقا باید می فهمیدم که جلسه چه هدفی دارد و چرا من باید آنجا باشم. ما نباید به جلسات پشت سرهم در هر روز افتخار کنیم.
3.زمانبندی. مطمئن می شوم که حداقل نیمی از جلسه هر روز را با مشتریان، تامین کننده ها و شرکای تجاری گذرانده ام. از آنجائی که من یکی از افراد سازمان هستم، مهم است که رابطه خوبی با مشتریان و شرکای تجاری کلیدی داشته باشم. بسیاری از مدیران زمان را صرف حل مشکلات و مسائلی می کنند که می تواند به شخص دیگری محول شود.
4.اعداد و ارقام ریاضی. بیشتر معیارهای سنجشی که اکنون استفاده می شود حذف کرده و تنها از آنهائی استفاده می کنم که به وضوح نشان دهد ما در حال پیشرفت به سمت وضعیت آینده مان هستیم. بسیاری از سازمان ها معیارهای بیشتری دارند که می توانند به صورت واقع گرایانه ای از آنها آگاه باشند. هرگاه شما دیدی واضح در مورد نقطه ای داشته باشید که می خواهید سازمان به آن برسد، سه یا پنج معیار سنجش را شناسائی کنید که پیشرفت شما را برای رسیدن به آن نشان خواهد داد. موضوعات را بیش از حد تحت تاثیر فراوانی معیارهای سنجش پیچیده نکنید.
5. برنامه ریزی. جلسات برنامه ریزی وقتگیر و استراتژی های عقب راننده  را حذف و بر اجرا، استقرار و ساخت سازمان ها متمرکز می شویم. سازمان ها جلسات برنامه ریزی استراتژیک را دوست داشته و هنوز بر این باورند که توسعه یک استراتژی نیاز به تلاش و وقت بسیار دارد. ما عادت داریم که طرح های پنج ساله بریزیم. من یک خبر به شما بدهم، طرح پنج ساله معدوم است. هیچ کس نمیداند دو سال آینده چه اتفاقی روی خواهد داد، چه برسد به پنچ سال. من بر توسعه سریع استراتژی تمرکز کرده و در اجرا و ساخت یک شایستگی قوی به دست می آورم. سپس هر سه ماه آن را بازنگری کرده تا مطمئن شوم که هنوز کاربرد دارد و در صورت نیاز آن را تعدیل میکنم.
6. نوآوری . یک تیم نوآوری جداگانه تشکیل داده و فرایندی را برای مدیریت نوآوری ها اعمال می کنیم تا مطمن شویم که ما تاثیر احتمالی عقاید و نظرات جدید را سنجیده ایم، سپس آنها را با روشی که عمل می کنیم تلفیق و یکپارچه می نماییم. نوآوری در صورتی که همانند عملیات های روزانه کسب و کار منوط به معیارهای سنجش و فرایند بودجه بندی یکسان باشد، نمی تواند به درستی مهار شود. نوآوری ممکن است دوره باز پرداخت طولانی داشته باشد و لازم است تا قبل از حصول نتایج مهم تا حدی شکست بخورد. من همچنین میخواهم مطمن شوم که سازمان راه رسمی برای شناسائی، دسته بندی، اولویت بندی، برنامه ریزی، اجرا و تلفیق عقاید و نظرات جدید را دارا می باشد.
سازمان ها اغلب مواردی را که در این مقاله عنوان شد، انجام نمی دهند، اگرچه اجرای آنها عملکرد و نتایجشان را بهبود می بخشد. چه عاملی مانع حرکت شما به سمت اجرای تمام یا مواردی از این راهکارها شده است؟

six Changes Organizations Should Make Today

منبع:  Entrepreneur

اطلاعات تماس

  • آدرس دفترمرکزی:اصفهان، بلوار بوستان ملت، نبش کوچه  باغ به، پلاک 136، طبقه سوم
  • آدرس دفتر تهران:خیابان سهروردی شمالی،خیابان خرمشهر، پلاک 38  طبقه چهارم واحد شمالی و جنوبی
  • 031-36282741-2
  • این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

خبرنامه بهکو

تمامی حقوق برای شرکت بهکو محفوظ است.