چهار راه برای مدیریت کارکنان دور از دسترس

طبق آخرین گزارش دفتر سرشماری آمریکا، در چندسال گذشته تعداد کارکنانی که از راه دور کار می کردند، به طور چشم گیری افزایش یافته است. تحقیقات نشان داده است که این کارکنان چه در حال کار در خانه، کافی شاپ ها و یا فضاهای کاری مشترک، اغلب نسبت به همکاران خود در دفترهای اداری بهره ورتر بوده، رضایت شغلیشان بالاتر و با احتمال کمتری کار خود را ترک می کنند (به علاوه این به شرکت ها کمک می کند تا پول زیادی را که صرف کارکنان دفتری می کنند، ذخیره نمایند).به عنوان یکی از موسسان و مدیر عامل شرکت  TradeShift( یک پایگاه تجاری جهانی که سازمان ها را به تامین کننده هایشان متصل می کند) دریافته ام که مزایای اعطای مجوز کار کارکنان از راه دور این است که باعث افزایش 

تولید و کاهش هزینه های دفتری می شود. کارمندانی که اجازه کار از راه دور دارند، وفادارترند. به تجربه من، زمانی که افراد بفهمند که کارفرمایشان به آنها اطمینان دارد، رشد می کنند و تمایل دارند تا سطح مسولیت و خود انگیزشی مورد نیاز را تا جایی که برای کارکنان دورکار لازم است بالا ببرند. 

با این وجود مدیران و مجریان زمان معامله با این کارکنان چه به صورت پاره وقت باشند و چه تمام وقت، یکسری چالش های منحصر به فردی را نشان می دهند. برای مثال کارفرما ممکن است از اینکه قادر نیست در سراسر روز کارکنان دور از دسترس خود را ببیند و بررسی کند احساس ناراحتی نماید. آنها همچنین ممکن است  نگران باشند که چون کارکنان به لحاظ فیزیکی در یک اداره نیستند ،ارتباط با آنها مشکل تر خواهد بود.
البته هر کسب و کاری متفاوت بوده و یک روش مشابه و مناسب برای همه کسب و کارها به منظور مدیریت کارکنان دور از دسترس وجود ندارد. با این حال در اینجا مواردی ارائه می شود که مدیران می توانند با داشتن کارکنان دور از دسترس به موفقیت برسند:
1.اعمال یک خط مشی رسمی. برای اطمینان از اینکه همه افراد شرایط یکسانی داشته باشند، با بخش منابع انسانی همکاری کنید تا سیاستی را برای کارکنان دور از دسترس ایجاد نمایید. این سیاست موارد خاصی را شامل می شود، مانند اینکه چه زمانی کارکنان می توانند از را دور کار کنند، انواع کارهائی که امکان انجام به صورت از راه دور دارند و انتظاراتی از قبیل اینکه چقدر یک کارمند دورکار می تواند با تلفن یا ایمیل قابل دسترسی باشد.
تنظیم انتظارات واضح و روشن، کلیدی برای اجتناب از ارتباطات غلط و سوء استفاده از سیاست شرکت است.
2.نصب سیستم های پیام رسان فوری. با سرمایه گذاری در احداث یک سیستم پیام رسان فوری، به کارکنان اجازه دهید تا در هر جائی که در حال کار هستند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. با این روش کارکنان می توانند سوالات فوری خود را بپرسند و یادآوری های ساده را فورا بدون فرستادن ایمیل، ارسال کنند. اینچنین ابزار ارتباطی بسیار بهره ور، این اطمینان را خواهد بخشید که ارتباطات دائم و همیشگی همانند آنچه در فضای سازمان وجود دارد، برای کارهای از راه دور هم شدنی است. برخی از پایگاه های تجاری استفاده شده شامل HipChat، Campfire و Chatter است.
3.ارتباطات ویدئویی را فعال کنید. برای جلسات یا تماس هاس کنفرانسی، کارکنان دورکار را تشویق کنید تا از طریق ویدئو ارتباط برقرار کنند. در اینجا سرویس های تماس ویدئویی بزرگی مثل اسکایپ، گوگل پلاس وجود دارد که هیچ هزینه ای هم ندارند.
مزایای واقعی این روش سرنخ های ارتباطی است که می تواند منجر به کاهش ارتباطات غلط و ایجاد روابط بهتر بین همکاران شود. صحبت از طریق ویدئو چت، باعث کاهش چند وظیفه بودن می شود چرا که هر دو نفر همدیگر را می بینند و این اغلب با حفظ کارمندان در مسیر و متمرکز کردن آنها، کمک کننده است.
4.قدرت بخشیدن به تکنولوژی های ابری. یکی از مهمترین عوامل در موفقیت کارکنان دورکار این است که آیا آنها از تکنولوژی درست و مناسبی استفاده می کنند یا نه. به صورت ایده آل کارکنان باید قادر باشندکه در حال کار از راه دور، به هر گونه داده یا فایلی همانند کار در اداره دسترسی داشته باشند. بسته به اندازه و سایز شرکت، ممکن است به تعدادی شبکه های مختلف و سرورها نیاز داشته باشند، اما یک کار خوب سرمایه گذاری روی کیفیت تکنولوژی های ابری است. اگر شرکت شما از نرم افزار امنیتی برپایه رایانش ابری برای هر چیزی از جمله ارتباط با مشتری تا صدور فاکتور استفاده می کند، کارکنان قادر خواهند بود تا به راحتی از هر جائی که کار می کنند به هر آنچه نیاز دارند دسترسی داشته باشند.    
در حالی که من یقینا فکر نمی کنم که کار از راه دور انتخاب درستی برای هر کارمند با هر تجارتی باشد، قطعا در زمان های مناسب ارزش بررسی توسط افراد شایسته را دارد. اگر سیاست کار از راه دور به درستی اعمال شود، می تواند منجر به کاهش هزینه ها و داشتن کارکنانی مولدتر، خوشحال تر و به طور کلی شرکتی سالمتر شود.
Four Ways to Manage Remote Employees

منبع: Entrepreneur

اطلاعات تماس

  • آدرس دفترمرکزی:اصفهان، بلوار بوستان ملت، نبش کوچه  باغ به، پلاک 136، طبقه سوم
  • آدرس دفتر تهران:خیابان سهروردی شمالی،خیابان خرمشهر، پلاک 38  طبقه چهارم واحد شمالی و جنوبی
  • 031-36282741-2
  • این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

خبرنامه بهکو

تمامی حقوق برای شرکت بهکو محفوظ است.